Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.   Jak to działa?

PL / Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne – najlepszy wybór dla skóry

 

Nie od dziś wiadomo, że kosmetyki z zawartością składników mineralnych są najlepszym wyborem dla skóry w każdym wieku i bez względu na problemy, z jakimi zmagają się jej posiadacze. Produkty z dużą zawartością minerałów wykazują bowiem niezwykle wysoką skuteczność pielęgnacyjną, przy jednoczesnym zachowaniu delikatnego działania, co w efekcie minimalizuje podrażnienia i jakikolwiek dyskomfort związany z wysuszeniem skóry. Kosmetyki mineralne są więc wspaniałą alternatywą dla osób, których skóra całego ciała jest wrażliwa na produkty pielęgnacyjne i reaguje na nie w sposób alergiczny. Marka Apis od lat docenia w swoich działaniach odmładzającą i pielęgnacyjną moc minerałów z Morza Martwego, umieszczając je w swoich kosmetykach i przekonując odbiorców, że siła produktu drzemie właśnie w naturze.

 

Mineralne kosmetyki wykazują także działanie detoksykujące i antybakteryjne – są więc idealne dla osób, które posiadają cerę z niedoskonałościami, a nawet stanami zapalnymi. Przy regularnym stosowaniu wspomagają oczyszczanie skóry z toksyn, przez co nabiera ona blasku i świeżego wyglądu, co pozytywnie wpływa na opóźnienie procesów starzenia. Kosmetyki mineralne powinny się znaleźć właściwie w każdej łazience, tak, aby ich kompleksowe działanie mogło wspomagać codzienną, kompleksową pielęgnację każdego typu skóry. Minerały z Morza Martwego, w trakcie ich regularnego stosowania, mają również działanie regeneracyjne i ujędrniające – właśnie dlatego są idealne dla kobiet w trakcie diety czy tych, które chcą wrócić do świetnej formy po ciąży. Kompleksowość, a zarazem delikatność, z jaką działają mineralne kosmetyki, czyni z nich wspaniałą alternatywę dla drogeryjnych produktów pełnych sztucznych substancji nadającym im właściwości pieniące, mocny, ale sztuczny zapach i w wielu wypadkach powodujących zniszczenie naturalnego płaszcza lipidowego skóry.

 

Kosmetyki mineralne posiadają jeszcze jedną właściwość, która w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy żyją w biegu, jest szczególnie ważna – to zdolność do odprężania i relaksacji! Minerały z Morza Martwego skutecznie odprężają ciało, a kosmetyki z ich zawartością pomagają niwelować opuchliznę nóg oraz napięcie mięśni. Dodatkowo mineralne kosmetyki i ich zapach pomaga poczuć się jak podczas zabiegu w luksusowym salonie SPA, dzięki czemu można tę atmosferę przenieść w zacisze własnego domu i relaksować się za każdym razem, gdy tylko przyjdzie na to ochota. Polecamy więc kosmetyki mineralne wszystkim tym, którzy po całym dniu pracy i wyzwań potrzebują połączenia relaksującego zapachu oraz skutecznej pielęgnacji.